2012. április 29., vasárnap

Olcsóbban köthet biztosítást! Érdemes lépni az új adó miatt

Átrendezheti a biztosítási piacot a Széll Kálmán-tervben megszellőztetett biztosítási adó, rivalizálás és díjcsökkentés is várható. 
A legnagyobb mozgás a lakásbiztosítás terén lehet, mert itt van a legtöbb passzív, elavult szerződés, amit az adóemelés hatására érdemes majd olcsóbbra váltani. Elképzelhető, hogy ezek az ügyfelek az adó ellenére is spórolnak majd egy új szerződéssel.

Alig van olyan ember, akinek ne lenne valamilyen biztosítása, s ezért ne érintené a Széll Kálmán-terv 2.0-ás változatában tervezett adó bevezetése. Az újabb fizetnivaló egyértelműen arra ösztönözheti az embereket, hogy a lehető legolcsóbb, de még megbízható csomagra váltsanak. Vagyis, az adó bevezetésével megkezdődhet egy dinamikus átrendeződés a biztosítási piacon.

Nagyon sok a tíz évnél régebbi díj, amely a mai árakkal már nem versenyképes, holott ezen a területen is ma már igen nagy az ár- és a szolgáltatási kínálat. 

Elképzelhető, hogy ezek a passzív ügyfelek most, a pluszteher hatására megmozdulnak, szétnéznek a piacon, s kiderül, hogy a jelenlegi díjuk töredékéért a mostaninál sokkal jobb, korszerűbb szolgáltatást kaphatnának. Ezen a gondolatmenet elindulva kiderülhet, hogy éppen az adó hatására várható kényszerkeresgélés és átszerződés eredményez nekik megtakarítást, s egy új szerződésben a pluszköltséggel együtt is a jelenleginél kevesebbet fognak majd fizetni. 

A szakember szerint azonban az emberek minden más kategóriában is meg fogják keresni a lehető legolcsóbbat, hogy megspórolják az adót. Legalábbis annyiban, hogy ne kelljen a korábbinál többet fizetniük.

2012. április 27., péntek

Ez lesz hálapénz helyett? Napi száz forintért egészségbiztosítás

Az egészségbiztosítás szóról eddig mindenkinek a kötelező járulékfizetés és az egyre romló rendelői és kórházi körülmények, valamint a hálapénz jutott eszébe. Ugyanakkor magán egészségbiztosítási alapon már minőségi, várakozási idő és hálapénz nélküli egészségügyi ellátások érhetőek el. Mindez ráadásul nem egy bennfentes réteg kiváltsága, hanem tömegigényt kielégítő szolgáltatás, sokak számára elérhető áron.


Szakorvosi ellátás, CT, MR vizsgálat pár napon belül

Az cég egészségbiztosítása alapvetően a legtöbbünk által évente többször is igénybevett járóbeteg szakellátásra fókuszál. A beteg bármely szakorvosi ellátást igénybe tudja venni a meghatározott éves keretösszegen belül, amely úgy került meghatározásra, hogy már a legkisebb csomag is számos teljes körű kivizsgálást fedez. Egy éven belül alkalmas például teljes epekő- és allergológiai- és krónikus hörghurut kivizsgálásra. Ezek összességében meg is haladják a 7-9 szakorvosi vizitet, és ugyanakkor nagyon gyakori problémák.


Ha valakinek komolyabb betegsége van, azokra is használható a szolgáltatás, hiszen a keretösszeg felhasználható egynapos sebészetre és a nagy értékű orvosi diagnosztikai eljárásokra is: MR, CT, PET-CT, Cardio-CT. 


Ezekre a vizsgálatokra általában hosszú heteket kell várni, ám a magán egészségbiztosítás megteremti a lehetőséget arra, hogy a beteg úgy jusson el néhány napon belül a szükséges vizsgálatra, hogy azzal nem sérti a vizsgálatra váró többi beteg érdekét. Mindez úgy lehetséges, hogy a diagnosztika nem az ő kárukra történik, tehát a soronkívüliség nem az "utolsókból az elsők" erkölcsileg aggályos elve alapján lehetséges, hanem a biztosító által kifizetett szabad egészségügyi kapacitások kihasználásából.


Hogy működik?


Az egészségi panasszal - mint normál esetben is - fel kell keresni a háziorvost, aki beutalót ír a szükséges szakorvosi vizsgálatra. A beutaló birtokában a beteg felhívja a biztosító telefonos egészségügyi vonalát, ahol szakember szervezi meg számára a vizsgálatot vagy ellátást, sőt végig is kíséri a beteg útját, hogy segíteni tudjon, ha szükséges. Néhány napon belül a kiválasztott egészségügyi intézmény a megadott időpontban, várakozás nélkül látja el a beteget. A számlát pedig a biztosító rendezi az egészségügyi intézménnyel.


A szakorvosi ellátásokat, egynapos sebészeti és képalkotó diagnosztikai eljárásokat számos értékes további szolgáltatás egészít ki. Ilyen a non stop egészségügyi telefonos információs vonal, ahol szakképzett orvosokkal hétköznapi nyelven lehet megbeszélni az egészségi problémákat, vagy a nemzetközi orvosi másodvélemény, illetve rokkantságra és égésre vonatkozó balesetbiztosítás. 


A legalacsonyabb díjú csomag évi 36 ezer forinttól már elérhető, ami naponta 100 forint kiadást jelent.

2012. április 6., péntek

Te még az állami nyugdíjra vársz? Van más lehetőség is



Első eset:

Három fős családunk havi bevétele összesen 288 ezer forint. Kiadásaink nagyjából 214 ezer forintra rúgnak havonta. Ez azt jelenti, hogy nagyjából marad 74 ezer forintunk, de még nem vettünk élelmiszert, tisztálkodási szereket, nem tankoltunk és még a gyerekünkre sem költöttünk. Lakni kell valahol, és az autóra is szükségünk van, mert beteg van a családban. Nem dohányzunk és nem iszunk, káros szenvedélyünk nincs. Érdekelne, hogy hogyan spóroljak?

Hitelező bankját érdemes felkeresnie. A lakáshitel esetében a törlesztőrészlet csökkentését támogathatja a gyűjtőszámlahitel konstrukció igénybevétele is. A jelenleg alkalmazottnál alacsonyabb árfolyamon kerül rögzítésre a törlesztőrészlet, mellyel jelentős havi megtakarítás érhető el a jelenleg fizetett törlesztéshez képest. Ugyanakkor, amint azt bizonyára ön is tudja a tartalékképzéshez, a rendszeres megtakarításhoz nincs szükség nagy összegekre. Ahhoz hogy néhány év alatt sikerüljön egy pár hónapos megélhetésre elegendő tartalékot képeznünk, elegendő akár havi néhány ezer forintot megtakarítani. Erre kiváló megoldást jelent a pl. a Takarékszámla, ahol havi 5-8 ezer forint megtakarításával 3 év alatt 180-288 ezer forint lehet összegyűjteni, ami a banki kamatokkal együtt 200-300 ezres tartalékká növelhető. A Takarékszámla sajátossága, hogy a rendszeres, havi befizetőknek az alapkamaton felül jutalom kamat is jár, amivel tovább gyarapíthatja megtakarításait.

Második eset:

Mi a javaslatuk 5-10 millió forint befektetésére? A befektetés hozamának a megélhetést kell szolgálnia. Sajnos elvesztettem korábbi munkahelyem, jelenlegi jövedelmem éppen fedezi a havi megélhetést, így a fent jelzett nagyságú örökölt összeg fedezné a csupán évente jelentkező kiadásokat.

Azt az összeget, amely a közvetlen megélhetési költségek fedezéséhez szükséges, mindenképp rövid távú, likvid megtakarítási formában érdemes tartania. Akciós betétlekötési lehetőségek, pénzpiaci alap vagy megtakarítási számla biztosíthat ideális lehetőséget ezen összeg elhelyezésére.

A megtakarítás azon részét, amelyre várhatóan nem lesz éven belül szüksége, érdemes hosszabb távú termékekbe fektetnie, hiszen ezek hozama magasabb lehet, mint a bankbetéteké. Természetesen a hosszú távú befektetéseket is érdemes megosztania többféle termék között, hogy ezzel is csökkentse az egyes papírok teljesítményéből fakadó kockázatot. A hosszabb távú megtakarításhoz megfontolandó Ön számára a Tartós Befektetési Számla igénybevétele, amelyen az elhelyezett összegek kamat- árfolyam és nyereségadó mentessé válnak minimum 5 év takarékoskodás esetén, de már 3 év után is kedvező adó alá esik a keletkezett jövedelem.

2012. március 31., szombat

Felmérések szerint nehéz helyzetben vannak a magyar családok...

Felmérések szerint nehéz helyzetben vannak a magyar családok - legalábbis megtakarítási szempontból. Évek óta nem tettünk félre olyan keveset, mint tavaly, az öngondoskodás és a gyerekek jövőjére való takarékoskodás egyre inkább háttérbe szorul. Sokak számára a kezdő lépések mennek a legnehezebben: azért nem takarékoskodnak, mert nem tudják elkezdeni. Pedig már havi pár ezer forinttól is képezhetünk védőhálót, néhány éven belül pedig akár milliós tartalékot is összehozhatunk magunk és családunk számára.

Az általánosan elfogadott meghatározás szerint megtakarításunk akkor keletkezik, ha egy adott időszakban bevételeink összege meghaladja a kiadásokat, vagyis megszerzett jövedelmünket nem költjük el teljes egészében. Ha odafigyelünk pénzügyeinkre, és havi bevételeinkből rendszeresen félreteszünk, akkor pénzünk - ha az első időszakban lassan is, de biztosan- gyarapodni fog.

Már egy alacsonynak nevezhető összeg (aza havi néhány ezer forint) rendszeres megtakarítása és befektetése is néhány éven belül több százezer forintos tartalékot biztosíthat. Ha megtakarított pénzünket nem készpénzben, a párnacihában vagy befőttesüvegben tartjuk, hanem okosan befektetjük, az eredetileg félretett összeg értéke (szinte biztosan) tovább nő.

A legfontosabb: legyen tisztában anyagi helyzetével!

Ha ügyesen gazdálkodtunk, havi háztartási egyenlegünk nullszaldós, vagyis a kiadások és bevételek egyensúlyban vannak. Optimális esetben egyenleg pozitív eredményt mutat.Vegyük számba tehát, hogy melyek az állandó kötelező kiadások és milyen egyéb költségek merülhetnek fel . Szinte minden háztartás elkölt "feleslegesen" havi 5-10 ezer forintot, amit kis odafigyeléssel viszonylag egyszerűen megtakarítássá alakíthat.

Mérlegeljen: mire, hogy akar megtakarítani?

Mivel a megtakarítási lehetőségeknek számos típusa létezik, alapos mérlegelést igényel a számunkra legmegfelelőbb forma kiválasztása. Előre fontos tisztáznunk, mekkora összeget tudunk és akarunk megtakarítani, illetve milyen időtartamra tudjuk pénzünket nélkülözni. Egy kis utánajárással megtudhatjuk, milyen feltételekkel juthatunk pénzünkhöz...

Keressen engem és ingyen,bérmentve segítek milliókat félre tenni havi pár ezer forintból!

2012. március 28., szerda

Álom marad a megélhetés az állami nyugdíjból

A magyarok 45 százaléka biztosra veszi, hogy a nyugdíja nem lesz elég a tisztes megélhetéshez

A lakosság 47 százalékának nincs megtakarítása. A megkérdezettek 58 százaléka kijelentette: semennyit nem képes félretenni nyugdíjas korára. Bizakodásra ad okot azonban, hogy összességében nő a megtakarítási hajlandóság annak ellenére, hogy csökkennek a lakosság pénzügyi tartalékai. A megkérdezettek 46 százaléka gondolkodik valamilyen megtakarítási formában a közeljövőben. A legfiatalabb korosztály hajlik a leginkább az öngondoskodásra, de a középkorúak is kezdik felismerni, hogy enélkül nem boldogulhatnak.

A családi összetartás megteremtése, erősítése, valamint az egészségmegőrzés, az egészséges életmód a legfontosabb területek, amelyekre egyre nagyobb hangsúlyt kívánnak fektetni a felmérésben megkérdezettek. Mindezek után következik a rangsorban a pénzügyi öngondoskodás, a tanulás és a környezet megóvása.

Az öngondoskodási formák között az életbiztosítás áll az első helyen, októberben 29 százalékot tett ki. A megkérdezettek egynegyedének volt októberben váratlan helyzetre félretett megtakarítása, ami csak 16 százalékuknak lett volna elég 1 évre vagy hosszabb időtartamra. A félretett megtakarítás a megszokott életszínvonalon átlagosan 11, szűkre szabott kiadások mellett 18 hónapra lenne elegendő. Kötvényben, állampapírban, valamint befektetési alapban, illetve részvényben mindössze 2-3 százaléka volt a megtakarításoknak.

Hosszú távú megtakarítási célja a leggyakrabban a 18-39 éves korosztályba tartozóknak van. A legmegfontoltabbak viszont a 40-49 évesek, akik a leggyakrabban készítenek pénzügyi tervet. A megkérdezettek 58 százaléka azonban csak a következő hónapra gondol előre, s mindössze 2 százalék azoknak az aránya, akik évtizedekre előre terveznek.

Ha megkérdezik, az emberek többsége azt állítja: egyszerűen nincs miből félretennie. Ez azonban biztosan nem mindenkinél van így. Ha alaposan átgondolná, mire ad ki pénzt, a családok jelentős része havonta néhány ezer forintot meg tudna spórolni!!

2012. március 27., kedd

Elfogadta az Országgyűlés az új árfolyamrögzítés szabályait

Az új rendszerbe áprilistól december végéig három hullámban lehet belépni, méghozzá költségmentesen. 2017 közepéig alacsonyabb törlesztőrészletet tesz lehetővé a deviza jelzáloghitelesek számára, utána azonban magasabb havi terhet jelent, miközben a bank és az állam viszonylag nagy kamatösszeget elenged.

Kik és hányan vehetik igénybe az új árfolyamrögzítést?
Végtörlesztés miatt az elmúlt fél évben 170 ezer hitelszerződés megszűnt, jelenleg tehát 730-830 ezer darab deviza jelzáloghitelről beszélhetünk.Becsléseink szerint így közel 610 ezer darab, 2800 milliárd forintnyi deviza jelzáloghitel lehet jogosult az új árfolyamrögzítésre.

Mikortól meddig vehető igénybe az új árfolyamrögzítés?
Az új árfolyamrögzítésről szóló törvény április 1-jén lép hatályba, ekkortól fogadják be a kérelmeket a bankok.A kérelem átvételétől számított 60 napon belül meg kell kötniük a hitelkeret-szerződést, az első rögzített árfolyam szerinti törlesztés pedig az ügyfél tartozáselismerő nyilatkozatának átadásától számított második törlesztési esedékességi nap lesz. A belépéstől számítva legfeljebb 60 hónapon keresztül, legkésőbb 2017. június 30-áig lehet rögzített árfolyam szerint törleszteni, a rendszerbe belépni pedig 2012. december 31-éig lehet. Ha valakinek 2017 előtt lejár a devizahitele, az árfolyamrögzítés végső időpontja a hitel lejárta.

Kik járnak a legjobban az új árfolyamrögzítéssel?
azoknak a devizahiteleseknek éri meg leginkább "árfolyamrögzíteni", akik a következő öt évben a legnagyobb arányban fizetnek kamattörlesztést, hisz ennek a rögzített árfolyamra jutó részét a bank és az állam elengedi. Ebből következik, hogy akik jelenleg csak kamatot fizetnek (mert például unit-linked életbiztosításhoz vagy lakáskassza termékhez kapcsolt kombinált hitelük van), azok járnak a legjobban. Nekik közel öt éven után nem keletkezik gyűjtőszámla-tartozásuk, így a jelenlegi árfolyam- és kamatkondíciók mellett nem lesz magasabb a jelenleginél a törlesztőrészletük, öt éven keresztül viszont csak nyernek. A Pénzcentrum.hu alább található kalkulátora velük külön is számol.

A nem kombinált devizahitelek esetében annál jobban jár egy devizahiteles az új árfolyamrögzítéssel, minél:
- hosszabb a hátralévő futamidő
- magasabb a hitel jelenlegi kamata
- kevesebb idő telt el a hitel futamidejéből, hiszen annál nagyobb a kamattörlesztés aránya a tőketörlesztéshez képest, vagyis annál nagyobb összeget enged el a bank és az állam, és annál kisebb összeg halmozódik a gyűjtőszámlán, melyet aztán az adósnak kell törlesztenie.

2012. március 20., kedd

Mennyibe is kerül az egészségbiztosítás?

Kinek ajánljuk?

Természetesen magán emberek és családok is szerződhetnek. Sőt deviza külföldiek esetében, a bevándorlási hivatal által elfogadott alternatíva az OEP szerződéssel szemben.

Megéri?Ha igen,miért?

A gyors és szervezett orvosi ellátás és annak finanszírozása a biztosító felelőssége, így az alkalmazottak hamarabb térhetnek vissza munkahelyükre egy-egy betegség után. Az egészségügyi szolgáltatások megszervezése mellett a biztosító finanszírozza is a vizsgálatokat, kezeléseket. Orvosi call center végzi a vizsgálatokkal kapcsolatos szervezési feladatokat, a beteg hamarabb juthat el szakorvoshoz. Járó beteg szakellátásra vonatkozó biztosítási csomagokkal nagy értékű diagnosztikai vizsgálatokat, egynapos sebészeti beavatkozásokat és akár a nemzetközi orvosi másodvéleményt is igénybe vehetnek az ügyfelek.

A betegség esetén adódó egészségügyi folyamatok optimalizálásával csökken a betegszabadságok ideje kevesebb munkahelyi nehézséget okozva ezzel a munkavállalónak, a vállalatok pedig növelhetik alkalmazottaik lojalitását a 100%-ban adható juttatással.

Mennyibe kerül?

Az elérhető biztosítási csomagokból az 5 - 10 ezer forintosok is fedezik a legtöbb alapellátást és többféle szűrőprogramot, a legdrágább csomag már a hosszabb ideig elhúzódó kórházi kezeléseket fizeti, de természetesen drágább: 12-30 ezer forintba kerül.

24 éves nő, Alap csomag, havi díj: 5.000 Ft

Betegség-baleset nélkül a felmerülő átlagos költségek: Nőgyógyászati citológiai vizsgálat 15.000 Ft, nőgyógyászati alapvizsgálat 10.000 Ft, Bőrgyógyászati ellátás - melanóma szűrés 10.000 Ft, Fogkőlevétel 10.000 Ft, belgyógyászati vizsgálat 15.000 Ft - összesítve 60.000 Ft

Megér ennyit az egészségünk?

Kérje munkáltatójától és keressen engem!

2012. március 19., hétfő

Egészségben, betegségben - a munkáltató is segíthet

2012-től a munkáltatók adó- és járulékmentes juttatásként adhatják alkalmazottaik számára az egészségbiztosítási szolgáltatást, mely számos előnnyel jár a biztosítást megkötő munkáltatók és a szolgáltatást igénybe vevő munkavállalók számára is.

A Magyar egészségügy helyzetével kapcsolatban számtalan jó, vagy rossz tapasztalattal rendelkezünk mindannyian. Számtalan elrettentő példát hallunk várólistákról, hatalmas összegű paraszolvenciáról, túlterhelt és alulfizetett orvosokról, „elkezelt” páciensről, későn észrevett szövődményről és még sorolhatnám. Milyen jó lenne, ha az orvosok az után kapnák a fizetésüket, hogy hány egészséges ember van a praxisukban és nem az után, hogy hány beteget láttak el.

Mi is ez az egészségbiztosítási szolgáltatás?

Magyarország legnagyobb, teljesen felszerelt, és országos lefedettséggel rendelkező magánklinikai hálózatának szolgáltatásai érhetőek el adó és járulékmentesen.

Két dolog, ami nincs: Várakozás – Hálapénz.

Van viszont: 24 órás HotLine szolgáltatás képzett orvosokkal – Ingyenes influenza elleni védőoltás - Rendszeres, éves szűrővizsgálat – Kismama program – Belgyógyászat – Nőgyógyászat – Gyermekgyógyászat - Urológia – Bőrgyógyászat – Szemészet – Laborvizsgálatok – Mammográfia - Radiológia (röntgen, ultrahang) - Kardiológia (szívgyógyászat, szívultrahang, terheléses EKG) - Gastroenterológia (gyomor-bélbetegségek) - Fül-orr-gégészet - Pulmonológia (tüdőgyógyászat) - Sebészet (ambuláns) – VIP Korházi fekvőbeteg ellátás – stb.

Miért más ez a cafetéria szolgáltatás?

Idén januártól a munkáltatók adó- és járulékmentes juttatásként adhatják munkavállalóiknak az egészségbiztosítási szolgáltatást, mely számos előnnyel jár mind a munkáltatóra, mind a munkavállalókra nézve. A legtöbb cafeteria rendszerben található elem esetében a juttatás közel egyharmada kerül kifizetésre adó vagy járulék formájában. A gyakran választott étkezési utalvány összegének több mint a fele, a szintén sokak által igénybe vett helyi utazás bérlet által biztosítható összegnek több mint 30%-a kerül ki az alkalmazottak zsebéből. Érdemes figyelembe venni továbbá, hogy a juttatási tételek említett adóvonzatai a legtöbb esetben évi 500 ezer forintos keretig érvényesülnek, ezen felül már nem él az adókedvezmény, azonban az egészségbiztosítási konstrukciók igénybe vétele esetén nincs ilyen határ, a szolgáltatás teljesen adómentes.

2012. március 12., hétfő

Megszületett az alku az árfolyamrögzítésről

Kompromisszumot kötött a kormány a Bankszövetséggel az árfolyamrögzítés feltételeiről!

A legfontosabb újdonság, hogy a kedvezmény azoknak járna, akik 20 millió forintos vagy kisebb hitelt vettek fel devizában (svájci frankban, euróban vagy japán jenben).

A megállapodás részeként a Bankszövetség kérésére a kedvezményezetteknek csak lépcsőzetesen nyitják meg az árfolyamgát-rendszert.A kormány azt szerette volna, ha minél szűkebb, a bankok azt, ha tágabb határidőket szabnak. A törvény hatályba lépése utáni első két hónapban csak a közszolgák jelentkezhetnek be, a harmadik hónaptól a jogosultak köre a jelzáloghitelesekkel bővülhet, az ötödik hónaptól egészen év végig pedig a szabad felhasználású devizahitelesek is kérhetik a hiteltörlesztést kiszámíthatóvá tevő rögzítést.

A lépcsőknek több szempontból is van jelentősége: nyilván minél előbb minél nagyobb tömegek lépnek be, annál nagyobb a banki oldalon a veszteség. De nem feltétlen ez az elsődleges szempont egy ötéves programnál, a bankok azonban a végtörlesztési rohamnál egyszerűen alig bírták az adminisztratív terheket, több pénzintézetben csak belső átcsoportosítással tudták kezelni a helyzetet, a távolabbi lépcsők ebben segítenek.

A bankok és a kormány decemberi megállapodásában az adósoknak az eredetinél kedvezőbb árfolyamrögzítési szabályokat dolgoztak ki. Aki idén év végéig jelzi, annak frankhitel esetén 180 forinton, euróhitel esetén 250 forinton, jenhitelnél 2 forinton rögzítik a részletét egészen 2017 június 30-ig. A piaci és a rögzített árfolyam közötti összeg egy gyűjtőszámlán halmozódik (és kamatozik), amit a kedvezményes időszak letelte után kell elkezdeni törleszteni.

A megoldás az adósoknak kedvező: a rögzített és a most éppen 240 forint körüli piaci frankárfolyam különbségéből csak a tőkerész halmozódna az adós gyűjtőszámláján, a kamatot a bank és az állam fele-fele arányban fizetnék.

2012. március 8., csütörtök

ELTP

A lakás-takarékpénztári szerződés egy olyan államilag támogatott, lakáscélra
felhasználható megtakarítási forma, mely havi rendszeres, egyenlő részletekben
történő befizetést követően kedvező kamatozású, lakáscélú kölcsönlehetőséget is
nyújt. A lakás-takarékpénztári számlára történő befizetései után Ön állami
támogatást, továbbá betéti kamatot is kap.

Kinek ajánlom?
- Akik lakás vagy ház vásárlását tervezik.
- Akik lakás vagy ház felújításában gondolkodnak.
- Akik gyermeküket szeretnék ily módon támogatni az önálló élet elkezdésében.
- Mindenkinek, mert a hozzá kapcsolódó állami támogatás alanyi jogon vehető
igénybe.

Kedvező hozam
- Kiemelkedő és garantált hozam érhető el: a befizetések
után az EBKM a feltételektől függően akár 13,58%.
- A megtakarítás teljes mértékben kamatadó-mentes.
- A betéti részre az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA)
vállal garanciát.

Rugalmas konstrukció
- Már kis összeggel is indítható.
- A futamidő és a megtakarítási összeg is változtatható.
- A szerződés a kiutalás megtörténtéig módosítható.
- Sokféle konstrukciónkból Ön kiválaszthatja az igényeinek megfelelőt!

Családtagokra is köthető
- Több lakás-takarékpénztári szerződés a kapcsolódó állami támogatással
együtt felhasználható ugyanazon lakáscél megvalósítására közeli hozzátartozók
kedvezményezettként való megjelölése esetén.

Számoljunk!
Klasszik Hozam 4 éves módozat esetén, havi 20 000 Ft megtakarítás esetén
Ön 1 330 785 Ft-ot kaphat vissza, sőt amennyiben a kapcsolódó lakáskölcsönt is
igénybe veszi akkor 2 500 000 Ft-ot.

2012. március 7., szerda

Számolja ki mennyit nyerhet az ELTP-vel

2012. február 13.-tól nálam is elérhető termék lett a Lakás- Takarékpénztár (ELTP). Ennek köszönhetően, a banki és biztosítói termékek olyan széles tárházával rendelkezem, hogy páratlan, még az eddigieknél is sokrétűbb, kiszámíthatóbb és tervezhetőbb, biztonságos lakásprogramokkal tudok azok rendelkezésére állni, akik komolyan gondolják a jövőjüket.

AZ ELTP FELHASZNÁLHATÓ LAKÁSCÉLÚ HITELEK KIVÁLTÁSÁRA IS!

Számolja ki mennyit NYERHET:
http://penzcentrum.hu/hitel/szamold_ki_te_is_mit_nyerhetsz_az_uj_arfolyamrogzitessel.1031453.html

2012. március 5., hétfő

Lakáshitelesek!

Azok a lakáshitelesek, akik nem tudtak élni a végtörlesztéssel, tudok spórolni 1-2 milliót és belátható időn belül, elviselhető szintre tudom csökkenteni a törlesztőjüket.

Tavasszal indulhat az új árfolyamrögzítés, mellyel korábbi elemzésünk szerint az adósok többsége több mint 20 ezer forintot spórol havonta. Közel 5 évig a fix árfolyam felett fizetendő kamatokat a bank és az állam közösen átvállalja. A fix árfolyam feletti részének tőketörlesztője egy elkülönített úgynevezett gyűjtőszámlán halmozódik. Mindenkinek megéri tehát belépnie a rendszerbe, hiszen gyakorlatilag ajándék, amit a bank és az állam átvállal. Mégis vannak olyanok, akiknek nem létszükség a törlesztőrészlet csökkenése, és inkább minél hamarabb szeretnének megszabadulni a tartozásuktól.

Ha valaki emellett dönt, a megspórolt 20 ezer forintot teljes egészében befizetheti egy lakáskasszába, ahol ezért évi 72 ezer forint állami támogatás jár. És olcsó hitel, közel 5 százalékos THM-mel, ingyenes előtörlesztéssel és nulla kamatkockázattal. A 20 ezer forintos befizetések húzza majd a pénztárcánkat, de ezzel legalább szinte biztosan fedezni tudjuk a gyűjtőszámlán közben felhalmozott tartozást, ráadásul állami támogatással.

Kizárólag az eredetileg lakáscélú devizahitelekre nyújtott gyűjtőszámlahitel váltható ki ltp-vel, tehát az alapügylet megfelelő lakáscélja továbbra is alapfeltétel. Nem váltható tehát ki a szabad felhasználású jelzáloghitelekhez és a lízingszerződésekhez kapcsolódó gyűjtőszámlahitel és egyéb tartozás.

Szinte minden hitel esetén megspórolható havi 20 ezer forint a jelenlegi árfolyamszintek mellett!!


2012. március 1., csütörtök

Van még 10-15-20 évem nyugdíjig"-TÉVES!

"Ráérünk még arra, van még 10-15-20 évem nyugdíjig"-TÉVES!

A társadalom idősödése és a válság miatt egész Európában át kell értékelni a nyugdíjak szerepét.
Az állam választhat: vagy több adóból kiegészíti a nyugdíjkasszát, vagy elrejti ezt az adót a nyugdíjrendszerbe, mint ahogy például a svéd modellben tenné.
A probléma jelentőségét mutatja a nyugdíjakra fordított állami kiadások mértéke is: amely az EU-27 tagállamban a GDP 10 százalékát teszi ki, Magyarországon nem sokkal elmaradva az uniós átlagtól 9 százalék.

Sorra húzzák le a rolót a magánnyugdíjpénztárak, miközben a 100 ezer pénztártagnak március végéig újra döntenie kell a maradásról vagy a visszalépésről.
Az állam két megoldás között választhat: vagy több adót szed be, és ebből kiegészíti a nyugdíjkasszát, vagy elrejti ezt az adót a nyugdíjrendszerbe, mint ahogyan például a svéd modellben tenné.

Ahogy a népesség a demográfiai összeomlás felé közelít, úgy kell egyre magasabb pluszadót kivetni a korrektség megőrzése érdekében, ami egy pont után lehetetlenné válik. Ekkor nincs más, mint a nyugdíjas generációt büntetni!!

Nem érünk rá tétlenül várni! Gondoskodjunk saját és családunk jövőjéről!

2012. február 27., hétfő

Megjelentünk a facebookon!

Naprakész információkat szeretne jövője alakulásáról?

A legfrissebb híreket szeretné olvasni biztosítás területén?

Fontos saját és családja egészsége,de nem szeretne várakozni és hálapénzt fizetni?

Szeretné biztosítani nyugdíjas éveit?

Esetleg lakáshitele van és szeretne 1-2 millió forintot spórolni?

Aki kíváncsi a válaszokra, kövessen minket facebookon! A Tetszik gomb megnyomásával követhet minket https://www.facebook.com/pages/Biztos%C3%ADt%C3%A1sOKK/290052101055829

Vagy vegye fel a kapcsolatot vezető tanácsadónkkal!


2012. február 22., szerda

Lakáshitelesek! FIGYELEM!

2012. február 13.-tól nálam is elérhető termék lett a Lakás- Takarékpénztár (ELTP). Ennek köszönhetően, a banki és biztosítói termékek olyan széles tárházával rendelkezem, hogy páratlan, még az eddigieknél is sokrétűbb, kiszámíthatóbb és tervezhetőbb, biztonságos lakásprogramokkal tudok azok rendelkezésére állni, akik komolyan gondolják a jövőjüket.

A logika egyszerű!

Az árfolyamrögzítés ideje alatt, a felszabaduló tőkerészt elhelyezzük ELTP-ben. Erre megkapjuk az állami támogatást és a kamatokat. (megint spóroltunk). De az igazi durranás nem ez, hanem hogy megnyílik a lehetőségünk, hogy támogatott, fix kamatozású, akár 4,9%-os forinthitelhez jussunk és az árfolyamrögzítés lejártakor, átváltsuk rá a meglévő hitelt. AZ ELTP FELHASZNÁLHATÓ LAKÁSCÉLÚ HITELEK EGY RÉSZÉNEK KIVÁLTÁSÁRA IS!!!!!

- Az ELTP-hez tartozó 30%-os állami támogatás alanyi jogon jár minden adószámmal rendelkező állampolgárnak.

- Közeli hozzátartozók esetében, minden régebbi korlátozás nélkül, összevonhatóak.

- Most bevezető kedvezményként az ELTP számlanyitási díjának 50%-át elengedjük, abban az esetben, ha nálunk vezeti folyószámláját is és arra legalább havi 60.000.- Ft érkezik.

- A szerződés megkötésével, az esetleges jogszabályi és gazdasági változásoktól függetlenül, már most bebiztosíthatja magának, gyermekének, vagy családtagjának, az évi 30%-os állami támogatást, és az akár 4,9%-os hitelfelvételi lehetőséget, akár 10 évre előre!


A részletekért keressenek engem!

2012. február 19., vasárnap

Adómentesen adható egészségmegőrző program

Ezen az úton szeretném felhívni az Adómentesen adható Eszencia egészségmegőrző program iránt érdeklődők, illetve a hezitálók figyelmét, hogy a januárban prezentált árak, FEBRUÁR VÉGÉIG vannak érvényben. Ez után megszűnnek a bevezető árak, és módosul a kedvezménytábla is! Mivel szűkös a hátralévő idő és az én kapacitásom is korlátozott, kérem jelezzék időben a szándékukat.

A két éves díjgarancia és a magas kedvezmények miatt, jelentős összeget tudok spórolni azoknak, akik még ebben a hónapban szerződnek és befizetik az első díjat!!

2012. február 14., kedd

Biztosítás Okk már a facebookon is!

Biztosítás Okk ott van a Facebook-on is!

Legérdekesebb hírek, kommentárokkal, véleményekkel.

Létrehoztuk tehát a Biztosítás Okk Facebook-oldalát, amelyen egy kicsit szabadabban, személyesebb hangnemben tájékozatjuk olvasóinkat az igazán ütős sztorikról, hírekről, aktualitásokról. Aki kíváncsi arra, ezt hogy csináljuk, IDE KATTINTVA megtalál minket. A "Tetszik" gomb megnyomása után pedig követhet is. Megígérjük, hogy senkinek sem fogjuk teleszemetelni az oldalát. Nem költöztetünk át automatikusan minden hírt a Facebook-ra, csak a legfontosabb, legérdekesebb, legviccesebb darabokat osztjuk meg.
Ráadásul nem csak mi, de ti, önök is üzenhettek itt nekünk, és a többieknek, hiszen üzenőfalunk nyitott, bárki hozzánk és a többiek szólhat.
Kövess minket és találkozz ismerőseiddel az oldalunkon!

2012. február 13., hétfő

Cafetéria adómentesen

Engedjék meg, hogy felhívjam figyelmüket egy SZENZÁCIÓS lehetőségre!

Januártól adómentes juttatás formájában, akár Cafetéria elemként elérhetők Magyarország legnagyobb, teljesen felszerelt, és országos lefedettséggel rendelkező magánklinikai hálózatának szolgáltatásai.

Rendkívül kedvező árak, csoportos és családi kedvezmények, korlátlan ellátás, fix díjért.
Két dolog, ami nincs: Várakozás – Hálapénz.

Van viszont: 24 órás HotLine szolgáltatás képzett orvosokkal – Ingyenes influenza elleni védőoltás - Rendszeres, éves szűrővizsgálat – Kismama program
Belgyógyászat – Nőgyógyászat – Gyermekgyógyászat - Urológia – Bőrgyógyászat – Szemészet – Laborvizsgálatok – Mammográfia - Radiológia (röntgen, ultrahang) - Kardiológia (szívgyógyászat, szívultrahang, terheléses EKG) - Gastroenterológia (gyomor-bélbetegségek) - Fül-orr-gégészet - Pulmonológia (tüdőgyógyászat) - Sebészet (ambuláns) – VIP Korházi fekvőbeteg ellátás – stb.
Természetesen magán emberek és családok is szerződhetnek. Sőt deviza külföldiek esetében, a bevándorlási hivatal által elfogadott alternatíva az OEP szerződéssel szemben.

Kérje munkáltatójától és keressen engem!

2012. február 10., péntek

Cafetéria adózás után is megéri?

2012-es év legnagyobb horderejű változására - Cafetéria 2012!

A Magyar egészségügy helyzetével kapcsolatban számtalan jó, vagy rossz tapasztalattal rendelkezünk mindannyian. Abban azonban biztosan egyetértünk, hogy lehetne rajta javítani. Talán ezért, sok ismerősömtől hallottam irigykedő megjegyzéseket azokra, akiknek megadatott, hogy az „SZTK” ellátással szemben, magán egészségügyi szolgáltatásokat vegyenek igénybe.

Számtalan elrettentő példát hallunk várólistákról, hatalmas összegű paraszolvenciáról, túlterhelt és alulfizetett orvosokról, „elkezelt” páciensről, későn észrevett szövődményről és még sorolhatnám. Milyen jó lenne, ha az orvosok az után kapnák a fizetésüket, hogy hány egészséges ember van a praxisukban és nem az után, hogy hány beteget láttak el.

Fontos Önnek a saját és a családja egészségi állapota?!

2012. február 8., szerda

...tudnunk kell határozottan és gyorsan lépni...

Talán azzal kezdeném, hogy ebben az évben sem vagyunk, leszünk híján izgalmaknak. Megfelelő együttműködéssel, gyorsasággal és egy kis szerencsével, viszont szépen kereshetünk. Alapvetően a zűrzavar nekünk nem rossz, de tudnunk kell határozottan és gyorsan lépni, ha elérkezik az idő.

(csak zárójelben: minél több támogatást kapok önöktől, annál több energiát tudok fordítani arra, hogy kellő időben és hangsúllyal jelezzem a veszélyeket és a lehetőségeket. Szeretném, ha olyan együttműködés alakulna ki közöttünk, amivel mind a két fél jól jár. Remélem, hogy eddigi munkámmal igazolni tudtam, hogy lehet rám számítani, és minimális odafigyeléssel, sokkal több itt a lehetőség, még a válságos időkben is, mint pl. egy bankbetétben.).

Na de nézzük a híreket.
Több „nem ortodox” indikátor is azt jelzi, hogy ebben az évben sok pénzt fogunk keresni. Először is, beléptünk az aranysárkány évébe, ami a gazdagság és az erő éve. Másodszor, nyert a Giants. Persze viccesen is felfoghatjuk a dolgot, de a babonáknak ebben a „tudományágban” is fontos szerepük van.

Mint tudják, óvatos duhaj vagyok, ezért a biztonságot mindig előtérbe helyezem. Januárban, a javaslatomhoz képest, még tarthattuk volna a pozíciónkat úgy 2 hétig. Az előrejelzések sajnos nem utaltak számottevő emelkedésre. A pozitív hírek, pedig olyan gyors felfutást produkáltak (sajnos nem tudtam elég gyorsan reagálni), hogy akkor már nem láttam értelmét a beszállásnak. Mivel számtalan kockázati tényező továbbra is a fejünk felett lebeg, nem hiszem, hogy a tendencia tartósan megmaradna. Úgy gondolom, hogy hamarosan egy jelentősebb korrekciónak kell következnie. Ha ez megtörténik és tisztábban látunk, pl. az EU jövőjét illetően, akkor leszünk olyan pozícióban, amire komolyabban alapozhatunk.

Nagyon kedveljük a világvége híreket.

Azt hisszük, hogy amit a TV-ben mondanak, az szent írás, még akkor is, ha elvileg tudjuk, hogy a megélhetésük alapja a hírcsinálás.

Nagyon kedveljük a világvége híreket. Először az EU, majd kis hazánk (nemsokára még egyszer el fogjuk játszani). Mit csináltunk mi, és mit a világ januárban? Akiknek volt pénzük a bankokban, elkezdték külföldre menekíteni, akiknek nem volt, pedig elkezdték a bankokba hordani. Hogy van ez? „Biztosítás, öngondoskodás, befektetés? Az ki van zárva. Mi lesz a bankokkal?” (csak zárójelben: a biztosítási termékek messze a legbiztonságosabbak ebből a szempontból)
E közben máshol, az üveghegyen túl, régen nem látott pénzmennyiség özönlött a részvénypiacokra, mert néhány bíztató, jó hír látott napvilágot (vajon ők, miért a lehetőségeket keresik, és miért nem azt, hogy miért ne tegyenek magukért). Eredménye, 10% körüli növekedést produkáltak a részvénypiacok, mi pedig majd ennyit buktunk az Osztrák bankok gazdagításával. (ui: ha valaki nagyon biztonságban akarja tudni a pénzét, szóljon és segítek, inkább befektetési arany, mint Ausztria. Szerintem.)
Pedig számtalan olyan folyamat zajlik közben, ami megérdemelné a figyelmet! Az egészségügy ugyan azokkal a problémákkal küzd hosszú távon, mint a nyugdíjrendszer. Ugyan úgy finanszírozhatatlan lesz állami szinten az az ellátási színvonal, amit sokan remélnek.
-         Ne várja, hogy a TV be fogja mondani, hogy nem fog tudni megélni a nyugdíjából, ha nem tesz magért valamit.
-         Ne várja, hogy a TV be fogja mondani, hogy ha nem fizet érte, vagy nincs privát egészségbiztosítása, akkor akár fél évet kell várni egy olyan vizsgálatra, amitől az élete függhet. (egyik ismerősöm panaszkodott a napokban, hogy fizetett egy egyszerű laborvizsgálatért, mert 20 napot kellett volna várnia a feleségének a vizsgálatra és ezzel lekésték volna pajzsmirigy-ambulanciára kapott időpontot, amire 3 hónapja várnak). Statisztikák szerint Magyarországon évente 6.000 ember hal meg azért, mert nem jut időben megfelelő orvosi segítséghez! Elgondolkodtató, nem?
-         Ne várja, hogy a TV bemondja, hogy ha nem lesz rá pénze, akkor gyermeke azt fogja tanulni, ahová felveszik (ha felveszik) és nem azt, amihez tehetsége, elhivatottsága lesz.
-         Ne várja, hogy a TV felhívja a figyelmét arra, hogy ha nem tud előtakarékoskodni lakásvásárlásra, akkor miből akar hiteltörlesztő részletet fizetni. És még hosszasan folytathatnám.
Pedig van megoldás! Nem kell hozzá más, csak szemléletváltás. Fel kell nőnünk arra a szintre, hogy pénzügyi oldalról is tudatosan, tervszerűen és következetesen éljük az életünket. Higgyék el, működik.

Ismételten felhívnám a figyelmüket azokra a lehetőségekre, amik segítségével a munkáltató adó és járulékmentesen járulhat hozzá az ön biztonságának megteremtéséhez. Főleg most fontos ez, mert sokaknál csökkennek a bérek, gyakorlatilag megszűntek az ismert adómentesen adható kafetéria elemek és a csapból is Szép kártya és Erzsébet utalvány folyik, nem véletlenül. Ismét: Ne várják, hogy a TV bemondja, milyen új adómentes juttatási formák nyíltak meg 2012-ben. Inkább kérje munkáltatójától és keressen engem!

A következő blokk videójából kérem, hogy hámozzák ki a lényeget. Volt egy rövidebb verzió, de valamiért azt pár nap után tovább vágták és eltűnt belőle egy s más.

Hitel ügyben fontos, hogy a legtöbb bank aláírta a bankszövetségi megállapodást, amely alapján a lakossági devizahiteleknél a kamatkockázat felét ők fogják viselni. Ez kitűnő lehetőséget teremt a számunkra, hogy egy ügyes manőverrel, a lakáscélú hiteleket átalakítsuk igen barátságos konstrukciókká. Szabadfelhasználású hitelek esetében sajna nem ennyire egyértelmű a kép. 1-2 hét és reményeim szerint kialakul minden részlet.

Heti összefoglalómban külön blokkot szenteltem a Malévvel kapcsolatos információknak, és ha már ez a téma, akkor nézzünk körül egy kicsit a hasonló területeken is. Talán hasznos lehet arra is rá világítani, hogy az IMF nem azt kéri a kormánytól, hogy vigye csődbe az egyes állami érdekeltségű cégeket, szüntesse meg azok támogatását, hanem, hogy ésszerűsítse működésüket és mérsékeljék azt az átláthatatlanságot, ami kitűnő lehetőséget kínál hatalmas pénzek eltüntetésére.

2012. február 7., kedd

2012-es év legnagyobb horderejű változása

A november 14-i zárószavazáson a honatyák nagyjából eldöntötték, hogy milyen adószabályokra számíthatunk 2012-ben. Az egyik legfontosabb módosítás a béren kívüli juttatásként adható étkezési utalvány értéke: az Országgyűlés döntése értelmében a béren kívüli juttatásként adható étkezési utalvány értéke havi 18 ezer forintról 12500 forintra csökken, ha azt a munkaadó által működtetett étteremben használják fel. Minden más esetben CSAK 5 ezer forint számít béren kívüli juttatásnak, vagyis adózik kedvezményesen.
Az új cafeteria szabályozás jelentősen megvágja a piacot, sokkal kevesebben sokkal kisebb értékben él(het)nek a kedvezményes béren kívüli juttatás lehetőségével. A jelek szerint a korábbi 2,5 milliós munkavállalói kör már sosem lesz elérhető és hozzávetőleg a felére olvad a juttatások összértéke.
A KutatóCentrum nyáron végzett felmérésében a megkérdezett ezer ember kétharmada válaszolta azt, hogy étkezési utalvány nélkül jelentős jövedelemtől esne el. Minden második felhasználó szerint az utalványok hiánya anyagi biztonságérzetük csökkenésével is együtt járna, és kevesebbet étkeznének étteremben vagy kifőzdében.
A piaci szereplők meglehetősen durva becslései szerint pillanatnyilag úgy áll a helyzet, hogy az Erzsébet-utalvány nagyjából 40 milliárd forint forgalmat generál az idén − ha felkerekítve egymillió munkavállalóval számolunk, tekintettel a kései indulásra és a későn ébredőkre, akkor 60 milliárd forintot. Ehhez jön még a kibocsátók becslése alapján nagyjából ekkora értékben a SZÉP-kártya. A többi juttatás összesen aligha haladja meg a néhány tízmilliárd forintot, vagyis összességében legfeljebb 150 milliárd forint körül alakulhat idén a béren kívüli juttatások értéke.

Tavaly ennél jóval többet, 200 milliárd forintot tett ki csak az étkezési utalványok forgalma, amihez hozzájött 40 milliárd forint értékben az üdülési csekk, s pár tízmilliárd forinttal az egyéb juttatás.
Tovább súlyosbítja a helyzetet, hogy ebben az esetben a 2,5 millió munkavállaló nettó jövedelme csökkenne mintegy 100 milliárd forinttal, azaz ennyi vásárlóerő tűnne el a gazdaságból is.
Rendkívül időszerű, hogy beszéljünk arról, hogy mit is jelent ez az Önök számára. A legtöbb helyen januárban kellett dönteni a választható béren kívüli juttatási formákról, Cafetéria elemekről úgy, hogy a cégvezetők, könyvelők és a dolgozók nagy része nincs tisztában az újonnan megnyílt lehetőségekkel.

Nem kis fejtörést okozott és okoz a mai napig a Cafetéria az érintetteknek, hiszen jelentősen átalakult a rendszer.

2012. február 1., szerda

...kérdéses „mekkorát fut a nyuszi”...

A januári nekirugaszkodás egy része még a héten is kitartott annak ellenére, hogy a dollár, a kamattartás és a nem makulátlan gyorsjelentések hírére erősen elindult a lejtőn. Továbbra is fejtegetjük, hogy kitart e az optimizmus a részvénypiacon. A gyorsjelentési szezon nálunk sem sikerült túl jól, viszont tegnap fontos áttörések születtek a tárgyaló asztalok mellett.
Én azt mondanám, hogy EU Részvény most! (egy 10%-ot rá tehetünk szerintem)
Viszont azt se feledjük, hogy a tavasz megint érdekes lesz a házunk táján, mert kérdéses „mekkorát fut a nyuszi”, hiszen pont arra az időszakra esik a következő menet a Görögökkel.

Forduló ponthoz érkezett a fenntartható növekedés alapunk is, mert az alternatív energiaforrások túlzottan gyors előretörése miatt, szinte mindenhol csökkentették a támogatásokat. A kérdés, megállnak e saját lábukon? Ha igen, akkor megvan a favoritunk a következő 10 évre. (záró jelben: talán lehet összefüggés a földgáz 20%-os emelkedése és ez között…)

És ismét! Tessék realizálni a hozamokat ott, ahol nem egyezik a portfólió az enyémmel!

a pallos azért még felettünk lebeg, de csak megfontoltan…

Ezen a héten is van pár fontos téma, amivel kiemelten is érdemes foglalkoznunk.

Az első hír azzal a pánikhangulattal foglalkozik, ami az elmúlt hónapokban kialakult Magyarországon. Persze résen kell lenni, fel kell készülni minden lehetséges forgató könyvre, figyelni kell az eseményeket (magam is megosztottam ezeket a kockázatokat önökkel és igyekeztem felhívni a figyelmet a lehetséges történésekre), de jó szokásunkhoz híven, szeretünk túlreagálni és szembe menni mindenki mással. Milyen következmények voltak? A pozitív, hogy szinte biztos, hogy a kormány 180 fokos fordulatához a megtakarítások nagymértékű kiáramlása is hozzájárult. Jelentősen javítottuk az Osztrák bankok tőkehelyzetét. A negatív, hogy ezzel a manőverrel jelentős pénzt dobáltunk ki az ablakon, ráadásul akkor, amikor a részvénypiac régen látott emelkedést produkált. (ennek ellenére se feledjük, hogy a pallos azért még felettünk lebeg, de csak megfontoltan…)

Második témánk, a nyugdíjpénztárak. Egyrészről a kormányzat kinyilatkoztatta, hogy az önkéntes pénztári megtakarításokat továbbra is támogatni kívánja (hozzá teszem, hogy más széles körben elérhető alternatíva nem is maradt, a megkérdőjelezhető szintű állami nyugdíj kiegészítésére). Viszont a lényeg, hogy a Magánnyugdíjpénztári befizetések végérvényes átirányításával, ismét egy jelentős átrendeződés indult meg a pénztárak között. Két oka van. Egyik, hogy kisebb pénztárak ezzel egyértelműen működésképtelenné váltak. A másik, hogy a legtöbb helyen a kötelező rendszer mellett működöt az önkéntes verzió is, amik ennek okán szintén kénytelenek megszűnni, beolvadni. Kiemelném itt, hogy az ING megfelelő gazdálkodással elnyerve az ügyfelek bizalmát, Magyarország legnagyobb nyugdíjpénztári szolgáltatója lett mind a két területen. Ezért úgy gondolom, hogy egyáltalán nem mindegy, hol tartják és ki kezeli a nyugdíjforintjaikat. Szóval, ha biztosra akarnak menni, kérem, keressenek. Akár cégszintű, akár egyéni átlépésről van szó!

Harmadik témánk a hitelkérdés. Sajnos nagyon sokan maradtak, vagy éppen kerültek pácba ezzel a hitelkiváltós történettel. A jó hírem, hogy azoknak, akik lakáscélú hitelt vettek fel, hogy újabb megoldásokkal vagyok felvértezve és nagy valószínűséggel segíteni tudok a terhek enyhítésében. (szabadfelhasználású, és egyebek esetében sajnos nem ennyire egyértelmű a kép, de egy beszélgetést talán meg ér). Lakásprogramokban, pedig egyenesen utolérhetetlen vagyok. :)

2012. január 24., kedd

Éljen a Sárkány Éve!

Akiknek a portfóliója eltér az enyémtől, azokat kérem, hogy a következő napokban figyeljék a pénzüket, mert az USA hírek gerjesztettek egy jó kis nekirugaszkodást a piacokon és ehhez csatlakoztak a spekulációs alapok is. Lassan arra a szintre érünk, amikor vissza fognak fordulni. A december sajna elég nyögve nyelős volt, de azért sikerült azon is fognunk egy jó pár %-ot. Január elején, az előzmények miatt én nem mertem reszkírozni.
Az alábbi fejtegetések alapvetően a januári eseményekre alapoznak és azt taglalják, hogy meddig fog kitartani a lendület. Jogosak a gondolatok, és tartsuk is észben, de nem hiszem, hogy ez az optimizmus tartósan az egekbe repítené a piacokat. Azt se feledjük, hogy március forduló pont lesz az EU-ban, mert a Görög kérdés vagy erre, vagy arra, el fog dőlni.
Az Oroszok szenvednek és a kínaiaknál sem kerek minden, ráadásul az USA-ban elnökválasztásra készülődnek.
Én úgy gondolom, hogy Március tájára dőlnek el az ez évi irányok és ha hihetünk a fejtegetéseknek, akkor akár igen jó évet is zárhatunk. Éljen a Sárkány Éve!

Mert balesetek nem csak másvalakivel történnek!

Sajnos a héten sem azzal a problémával kellett küzdenem, hogy honnan és mit szedjek össze ahhoz, hogy valami értelmeset tudjak mondani.

Lényegesebb hírek tőmondatokban:
  • Egy újabb ötlet, hogyan menthetik meg összegyűjtött megtakarításukat a maradó magánnyugdíjpénztári tagok. (csak egy maradhat!)
  • Az idei felsőoktatási számok. (miből fizetem majd a gyerekem iskoláját. Még mindig az államban és a bankokban látják a megoldást, avagy miért népszerű a Babakötvény, mikor sokkal jobb megoldások is vannak a piacon. Másképp, eddig a bankokat, most majd egy állami céget gazdagítunk).
  • Hitel: még mindig a közalkalmazottak.
  • Állam: komolyan gondoljuk-e a megállapodást, avagy légből kapott-e a Jobbik ötlete? (most először köszönt vissza, hogy EU pénzügyi körök számára elfogadható lenne Magyarország részleges államcsődje)
  • A kormány bármi áron tartani fogja az idei hiánycélt.
  • Új egyszeri adó az autósoknak.
Engedjék meg, hogy a heti összefoglalómat egy videoklippel kezdjem. Azért teszem ezt, mert a szakmáját szertő és komolyan vevő emberként és családapaként nagyon megérintett.
Beszélünk megtakarításokról, befektetésekről és sok minden másról a jövőnket illetően, és kell is, mert nagyon fájó lesz Magyarországnak, a Magyar embereknek az átmenet (feltételezve, hogy tartósan a mostani úton haladunk) az „új világba” és ahogy látom, az utolsó pillanatig nem vesszük magunkat komolyan, aztán meg pánik ezerrel.
Szóval, ez alap. Ez a szakmám sava-borsa. Innen kell kiindulnia minden felelősséggel gondolkodó családapának és családanyának. Minden más csak ez után következik. Mert balesetek nem csak másvalakivel történnek!

A klipp:

2012. január 16., hétfő

Az EU helyzet tovább gyűrűzött...

Az EU helyzet tovább gyűrűzött az elmúlt héten, de egy fontos üzenete van a híreknek. A Német eredményeknek és stabilitásnak alapvető feltétele, hogy az EU fent maradjon! Ezért szinte biztos, hogy az új fiskális szabályok el lesznek fogadva és minden érintett alá fogja írni. (Persze az Angolok esetleg kilóghatnak a sorból).
USA egyelőre felülteljesít, érdemes lesz rá figyelni. Ha maradnak a jó adatok, akkor még talán kereshetünk is rajta.
Kína most kérdőjel a számomra. Több olyan jel is van, ami azt sejteti, hogy ebben az évben nem Ők lesznek a favoritjaink, de reméljük a legjobbakat.
A fenntartható növekedés továbbra is bíztató.
Összességében, én még mindig várakozó állásponton vagyok, még nem látom a megváltást erre az évre.

Kedves Ügyfeleim!

Engedjék meg, hogy az alábbiakban, mint közérdekű információt, közzétegyem az ING magánnyugdíjpénztárának a közleményét a kialakult helyzettel kapcsolatban.


Tisztelt Ügyfelünk!
Az alábbiakban a 2012. január elsejével hatályba lépett, 2011. évi CXCIV sz. törvényben foglalt magán-nyugdíjpénztári változásokat tekintjük át.
Elsőként szeretnénk felhívni figyelmét, hogy pénztártagságával kapcsolatban a törvényi szabályozás szerint 2012. március 31-ig van ideje döntést hozni, visszalépés esetén pedig május 31-ig van további ideje a tagi kifizetésekkel kapcsolatos rendelkezését megtenni. Nem célszerű tehát gyors, elhamarkodott döntést hozni. Legcélszerűbb az érveket alaposan megfontolni, esetenként szakértő segítségét kérni, és megfelelő mérlegelés után határozni.
Annál inkább igaz ez, mivel a törvényi szabályozás több pontja még nem kidolgozott részleteiben, ezeket csak a későbbiekben, a pontos szabályozás megjelenését követően lehet megismerni. Amennyiben Ön igényli, pénzügyi tanácsadóink és ügyfélszolgálatos kollégáink szívesen segítenek eligazodni a kérdéskörben.
Az ING Nyugdíjpénztár továbbra is elkötelezett a magyar magán-nyugdíjpénztári rendszer mellett, mivel úgy gondoljuk, hogy a vegyes nyugdíjrendszer biztonságosabb, megbízhatóbb és kiszámíthatóbb módon nyújt értékálló nyugdíjjáradékot, mint a csak állami nyugdíjra építkező rendszer. Hiszünk abban, hogy szükség van olyan intézményre, mely biztosítja az emberek számára a tudatos öngondoskodás és nyugdíj-előtakarékosság lehetőségét. A nyugdíjpénztárak jelenleg több olyan megoldási lehetőséget is vizsgálnak, melyek biztosíthatják azt, hogy az új törvényi feltételek és gazdálkodási előírások között is sikeresen és a tagság megelégedésére működjenek tovább a pénztárak. E munka eredményéről a döntési határidő lejárta előtt értesítjük tagjainkat.  
A magán-nyugdíjpénztári tagság feltételei az új szabályozás keretében az alábbiak szerint változnak.
A maradás feltételei:
  • A magán-nyugdíjpénztári tagok (csakúgy, mint azok, akik nem tagok) a továbbiakban kötelesek keresetük 10%-át nyugdíjjárulékként a Nyugdíjbiztosítási Alapba befizetni. Ezzel megszűnt az a korábbi lehetőség, hogy a magán-nyugdíjpénztári tagok nyugdíjjárulékukat nem a TB-be, hanem a nyugdíjpénztárba fizethették.
  • Ugyanakkor az eddigi szabályokkal ellentétben állami nyugdíjjogosultságot szerez az is, aki magán-nyugdíjpénztári tag marad, mivel (a korábbi szabályozással ellentétben) a magán-nyugdíjpénztári tagok továbbra is szereznek szolgálati időt a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben, és keresetük, jövedelmük a társadalombiztosítási nyugellátások megállapítása során figyelembe vehető.
  • 2012-től a magánnyugdíjpénztárban a tagok önkéntes alapon fizethetnek saját jövedelmükből tagdíjat. A tagdíj legkisebb mértékét a pénztárak Alapszabálya határozza majd meg. (E minimális mérték meghatározása az ING Nyugdíjpénztár következő közgyűlésének feladatát képezi.)
  • Stabilitás Pénztárszövetség elemzése szerint megérheti magán-nyugdíjpénztári tagnak maradni.
  • Stabilitás Pénztárszövetség kalkulációja szerint jelenlegi feltételek alapján tagonként átlagosan minimum havi 14 ezer forint befizetés szükséges ahhoz, hogy a pénztárak az állam által előírt díjakat ki tudják fizetni a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének. A befizetett tagdíjakból a pénztár a jelenleg érvényes szabályozás szerint 0,9 százalékos működési költséget vonhat le, ami tovább emelheti a fenti összeget, ahogy az is, hogy mennyien döntenek a maradók közül az állami rendszerbe való visszalépés mellett.
  • Ugyanakkor már a minimális havi 14 ezer forint befizetése esetén is az állam által előírt díjak befizetése után maradó tagdíjrész (13 874 forint) a tagok eddig felhalmozott egyéni nyugdíjcélú megtakarításait gyarapítja tovább. 
  • Az előbbiek szerint nem csak a korábban az egyéni számlán felhalmozott vagyon maradhat meg, hanem az önkéntes alapon tovább is gyarapodhat, a maradó tagok pedig egy nagyon alacsony költségű, hosszú távú privát megtakarítási forma előnyeit élvezhetik. A jelenlegi költségstruktúra a pénztártagok számára nagyon alacsony költség melletti vagyonkezelést tesz elérhetővé, ami jelenleg a legolcsóbb a magyar megtakarítási formák között.
  • A Stabilitás Pénztárszövetség e témáról szóló sajtóközleményét itt olvashatják: http://stabilitas.hu/?p=18871
A TB-be való visszatérés feltételei:
  • Azok a magán-nyugdíjpénztári tagok, akik teljes társadalombiztosítási nyugdíj szolgáltatásban kívánnak a későbbiekben részesülni, visszaléphetnek a TB-be, amennyiben erről 2012. március 31-ig írásban nyilatkoznak magánnyugdíjpénztáruk feléA TB-be visszalépők tagsági jogviszonya 2012. május 31-vel szűnik meg. Az e napon érvényes egyéni számlaegyenleg képezi a végleszámolás alapját. Az egyenleg kilépési díjjal (1 ezrelék) és tagi kifizetéssel csökkentett részét a magánnyugdíjpénztár június közepén utalja át a Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap részére.
  • Visszalépők esetén a tagi kifizetés a reálhozamból (azaz a hozamgarantált tőke feletti összegből) és a pénztártagság ideje alatt befizetett tagdíj kiegészítésből áll össze. A visszalépő tag a tagi kifizetést felveheti, vagy kérheti önkéntes nyugdíjpénztárnál vezetett számlájára utalását, esetleg a társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben – a tervek szerint később – létrejövő egyéni számlájára küldését.
  • Felhívjuk figyelmét, hogy a maradásról vagy visszalépésről szóló döntését nem célszerű a reálhozam kifizetésének rövidtávú lehetőségére alapozva meghozni. Nyugdíjunk ügye az egyik legfontosabb pénzügyi kérdés életünkben, mely meghatározza elkövetkező évtizedeink életminőségét. Egy ilyen fontos kérdésben alapos, átgondolt döntést kell hozni: legcélszerűbb az érveket alaposan megfontolni, esetenként szakértő segítségét kérni, és mindenképpen körültekintően, a rendelkezésre álló információkat alaposan mérlegelve határozni.
  • A tagi kifizetésről 2012. május 31-ig lehet rendelkezni. Amennyiben a TB-be visszalépő tag 2012. május 31-ig nem rendelkezik a tagi kifizetéséről, azt – eltérően a 2011-es előírástól nem küldi ki lakcímre, hanem – a volt tag társadalombiztosítási nyugdíjrendszerben (a tervek szerint később) létrejövő egyéni számlájára utalja a magánnyugdíjpénztár.
A fenti szabályozás kapcsán várhatóan további jogszabályi pontosítások születnek, melyekről pénztártagjainkat honlapunkon keresztül tájékoztatjuk a későbbiekben.
Kérdések és válaszok:

  • Van-e már arra a pénztárnak terve, hogy mekkora az a taglétszám, amelynél még érdemes fennmaradnunk? Van-e arra garancia, hogy továbbra is fennmarad a pénztár, amennyiben maradok?
Meglátásunk szerint a jelenlegi szabályozási keretek között az eddig megmaradt pénztártagok számára racionális döntés továbbra is kitartani pénztártagságuk mellett, hiszen így megmarad egyéni magán-nyugdíjpénztári számlájukon felhalmozott megtakarításuk, hozamokkal és további egyéni befizetésekkel is gyarapodik, és az eddig szabályozással ellentétben a TB-nyugdíjra is jogosultságot szereznek. Várakozásaink szerint ezért az eddig maradó tagok jelentős része továbbra is fenntartja pénztártagságát. Minél többen vállalnak önkéntes befizetéseket és/vagy támogatják pénztáruk működését, annál nagyobb az esélye a fennmaradásnak. A nyugdíjpénztárak jelenleg több olyan megoldási lehetőséget is vizsgálnak, melyek biztosíthatják azt, hogy az új törvényi feltételek és gazdálkodási előírások között is sikeresen és a tagság megelégedésére működjenek tovább a pénztárak. E munka eredményéről a döntési határidő lejárta előtt értesítjük tagjainkat.
  • Hogyan képzeli el a pénztár a működést a továbbiakban, ha nem kap tagdíjakat? Saját magamnak fizethetek-e be önként?
Tagjaink a törvényi szabályozással lehetővé vált egyéni önkéntes tagdíjbefizetésekkel gyarapíthatják magán-nyugdíjpénztári megtakarításukat. A Stabilitás Pénztárszövetség számításai szerint jelenlegi feltételek alapján tagonként átlagosan minimum havi 14 ezer forint befizetés szükséges ahhoz, hogy a pénztárak az állam által előírt díjakat ki tudják fizetni a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének. A befizetett tagdíjakból a pénztár a jelenleg érvényes szabályozás szerint 0,9 százalékos működési költséget vonhat le, ami tovább emelheti a fenti összeget, ahogy az is, hogy mennyien döntenek a maradók közül az állami rendszerbe való visszalépés mellett. Ugyanakkor már a minimális havi 14 ezer forint befizetése esetén is az állam által előírt díjak befizetése után maradó tagdíjrész (13 874 forint) a tagok eddig felhalmozott egyéni nyugdíjcélú megtakarításait gyarapítja tovább.
  • Mi pontosan a reálhozam, és hogyan kerül kiszámításra?
A reálhozam (azaz a hozamgarantált tőke feletti összeg) jogszabály szerinti megállapításához elsőként a hozamgarantált tőke összegét kell meghatározni. A hozamgarantált tőke számításakor a tagsági jogviszony során az egyéni számlára került tagdíjakat és tagdíj-kiegészítéseket havi szinten összegezni kell, és ezt az összeget a KSH által megadott havi fogyasztói-árindexek szorzatából képzett inflációs rátával kell megszorozni. Amennyiben a hozamgarantált tőke összege kisebb az egyéni számla egyenlegénél, a különbségről rendelkezhetett a pénztártag; ez az ún. reálhozam, másképpen az infláció felett elért hozam.